Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Konstrukcja okrętów 1

(ostatnia modyfikacja 13.04.2016)


W załączeniu znajdą Państwo plik przygotowany w formacie *.pdf
Proszę sobie wydrukować bez zmniejszania, tak jak jest jedna strona na kartce papieru.
Wydruk proszę przynosić na zajęcia.

Podstawy konstrukcji jednostek pływających

(ostatnia modyfikacja 13.04.2016)


W załączeniu znajdą Państwo plik przygotowany w formacie *.pdf
Proszę sobie wydrukować bez zmniejszania, tak jak jest jedna strona na kartce papieru.
Wydruk proszę przynosić na zajęcia.

Metody matematyczne w transporcie i Modelowanie procesów transportowych

(ostatnia modyfikacja 09.10.2015)


Do pobrania pierwszy odcinek podkładów do notatek z wykładów: 1. Systemy. Proszę wydrukować jeden slajd na stronie A4 i wydruki wykorzystać do sporządzania na nich notatek.Konstrukcja wodolotów i poduszkowców

(ostatnia modyfikacja 27.02.2017)
  • Zalecana literatura: (1) Andrzej Moldenhawer, Poduszkowce, Wydawnictwa komunikacji i łączności, Warszawa 1966; (2) Eugeniusz Ostrowiecki, Wacław Cheda, Pojazdy poduszkowe, Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, Warszawa 1975; (3) Hovercraft Technology, Economics and Applications, Joseph R. Amyot (editor), Elsevier Science Publishers B.N., Amsterdam, 1989.
  • Poduszkowce: trójwymiarowe przekroje jednostek. Proponuję wydrukować każdy rysunek na osobnej kartce. Format A4 powinien wystarczyć ale oczywiście A3 byłby lepszy.
  • Podstawy teoretyczne poduszkowców. Proponuję wydrukować i wykorzystać jako papier do sporządzania notatek (wspólne notatki do wykładów i ćwiczeń). Wydrukowane kartki powinny zastąpić zeszyt. Oczywiście jest problem jeśli komuś sprawia problem pisanie na papierze bez linii. Uczciwie mówiąc ja wolę kratkę.
  • Kadłuby poduszkowców. Proponuję wydrukować i wykorzystać jako papier do sporządzania notatek (wspólne notatki do wykładów i ćwiczeń).
Środki transportu wodnego

(ostatnia modyfikacja 28.09.2015)


Do pobrania cztery odcinki podkładów do notatek z wykładów: 1, 2, 3, 4. Proszę wydrukować na razie odcinek 1., jeden slajd na stronie A4. Wydruki proponuję wykorzystać do sporządzania na nich notatek. Pozostałe odcinki proponuję drukować w miarę zamykania na zajęciach odcinków poprzednich.